Hyr perfekt lokal på 147 kvm i hjärtat av Uppsala!
Det finns nu en möjlighet att hyra en lokal på utsidan av S:t Persgallerian med direkt tillgång från gatan. Lokalen är cirka 147 kvm stor och har tidigare hyrts av Pressbyrån. Här blir du granne med bland annat Monster Chicken, Apoteket och den nya biografen, samt nära Scandic Hotel och direkt anslutning till S:t Per Gallerian. Välkommen att bl granne med bl a Monster Chicken, den nya biografen, Scandic Hotel och givetvis hela S:t Per Gallerian.
Om fastigheten
S:t Per gallerian ligger mitt i Uppsala city i bästa läge vid den stora gågatan.
Service
S:t Per Gallerian är en citygalleria med butiker av hög modegrad. Här finns såväl svenska kvalitetsmärken som internationella kedjor, Apoteket och en mycket välsorterad ICA-butik. Restaurangutbudet är brett med bland annat Brödernas, Sushi Yama, Panini, Landings samt Clarion Hotel Gillet med brasseri och lunch. I gallerian inryms också flera större kontorshyresgäster.
Kommunikationer
Centralstationen nås på en kort promenad. Flera busslinjer stannar alldeles utanför huset. Här finns också en taxistation. Parkeringsgarage med 240 platser i huset.
Läs mer om fastigheten